روش های برش انواع فلزات

روش های برش میلگرد

برش میلگرد به روش های سرد و گرم انجام می شود

1.برش به روش سرد

این روش برای برش میلگرد بهتر است و باعث می شود خواص اصلی میلگرد حفظ شود. برای برش سرد میلگرد باید به ضخامت میلگرد توجه ویژه ای داشت تا بهترین نوع برش برای آن را انتخاب نمود. در برش سرد حرارت به صورت مستقیم با محصول در تماس نیست و کالا به اندازه دلخواه برش داده می شود. دستگاه های برشی مانند واتر جت ، اره نواری ، اره دیسکی ، اره دستی ، اره لنگ به روش برش سرد عمل می کنند.

مزیت های برش سرد

1.کاهش ضایعات

2.کیفیت سطحی مناسب

3.قطعات یکسان

4.عدم تولید گازهای سمی

5.انعطاف پذیری بیشتر

2.برش به روش گرم

در این روش دما را تا نقطه ذوب بالا می برند تا مولکول های فلز از هم جدا شوند. این روش از طریق سه دستگاه از جمله پلاسما (هوا برش) ، تیغ اره های دیسکی آتشی و لیزر انجام می شود.

مزیت های برش گرم

1.سرعت بالای عملیات برش

2.کاهش زمان برش کاری

3.عدم ایجاد تراشه

معایب برش گرم

1.تغییر ساختار مولکولی فولاد

2.تغییر ظاهری کناره های محل برش

3.تغییر ساختار مولکولی فلز در محل برش و اطراف آن

4.پرتی زیاد

5.دقت کم

6.عملکرد نامناسب

7.ایجاد مواد شیمیایی و سمی و…

 دستگاه هایی که معرفی می شوند برای برش انواع فلزات به کار گرفته می شوند که یک به یک در مورد ویژگی و ساختار آنها توضیح داده می شود

1.دستگاه اره آتشی 

تولید کننده و فروشنده  انواع دستگاه اره آتشی سه فاز متوژن تبریز با دینام 10 اسب 3000 دور و اره آتشی تک فاز 3 اسب 3000 دور با دینام چینی می باشد و به این دلیل طراحی می شود که عملیات برش ازشیوه دستی به صورت عمل مکانیکی درآید. 

اره آتشی می تواند عملیات را بسیار سریعتر و دقیق تر و جزئی تر از اره های دستی انجام دهد و از این دستگاه برای برش ورق و انواع لوله فلزی و پروفیل استفاده می شود

2.دستگاه فرز

1.صفحه تراشی

2.شیار در آوردن

3.برش

4.کنار تراشی

5.چرخدنده تراشی

همه و همه با استفاده از این دستگاه انجام می شود و از این دستگاه استفاده فراوانی در ساخت و ساز های ساختمانی می شود و برای برش نبشی کاربرد فراوانی دارد.و به دلیل اندازه کوچک به نسبت سایر دستگاه ها برش در جاهای مختلف می توان عملیات برش را انجام داد.

بعضی از دیسک های دستگاه فرز و کاربرد آنها

دیسک های زیادی در روی دستگاه فرز قرار می گیرند که بعضی از آن ها عبارتند از:

1.دیسک الماسی:  برای بریدن و صاف کردن سنگ، کاشی، بتن و …. استفاده می شود.

2.دیسک سیلیکونی:  برای تیز کردن ابزارها و لوازم و تیز و صاف کردن سطح فلز مورد استفاده قرار می گیرد.

3.دیسک آلومینیوم اکسید:  از این دیسک برای پرداخت و ساییدن پیچ و میل گرد و صاف کردن و کار بر روی سطوح و قطعات چوبی استفاده می‌شود.

4.دیسک فیبری:  یکی از دیسک های دستگاه فرز است که برای زدودن و ساییدن زنگ از روی سطوح به کار گرفته می‌شود.

5.دیسک سیمی فرچه ای:  از این نوع هم برای زدودن زنگ از روی فلز و تمیز و هم سطح کردن فلزات استفاده می شود.

3.دیسک آسیابی

انواع مختلفی از فولاد ضد زنگ وجود دارد که برش بعضی از آنها مشکل می باشد. برای برشکاری قطعات کوچک، یک دستگاه چرخشی مجهز به یک دیسک سایشی برنده می تواند نتیجه ی خوبی داشته و برای برش این قطعات مفید باشد.و به دلیل اندازه دیسک کوچک در کارهایی که دقت بیشتری لازم دارند مورد استفاده قرار می گیرند.

4.دستگاه اره دیسکی

اره گرد بر یا اره دیسکی نوعی اره قوی و سریع برای برش کاری انواع مواد از جمله چوب، MDF، سنگ های ساختمانی، بتن، سرامیک، فلزات و … می باشد. در این نوع اره ها نیازی به جابجایی الوار، صفحات MDF و غیره نیست بلکه خود اره بر روی قطعه مورد برش حرکت می کند و برش را انجام می دهد.

با اره دیسکی می توان برش های طولانی یا زاویه دار زد. می توان شیار با عمق های دلخواه نیز ایجاد کرد. شاید اره گرد بر اسم متداول ولی نا درستی برای این ابزار باشد به این دلیل که برش این اره به صورت گرد نیست بلکه ظاهر تیغه آن گرد است. بهرحال این اسم برای این ابزار استفاده می شود و ما نیز ناگزیر از آن استفاده می کنیم.

Translate »