مطلب کلی درباره ناودانی

معرفی ناودانی

نوع دیگر پروفیل که کاربرد زیادی در صنعت ساختمان سازی دارد می توان ناودانی را نام برد.در تعریف کامل ناودانی یک نوع پروفیل است که از شمش های فولاد کربنی ساخته شده و با توجه به آن که سطح مقطع آن U شکل است، ساختار آن از یک بدنه افقی و دو بال عمودی ساخته شده است.
ناودانی از نوع پروفیل باز است و می توان آن را به کمک پرس به شکلی که تقاطع زوایای داخلی آن به صورت گرد باشد در آورد.

تقسیم بندی ناودانی

در تقسیم بندی ناودانی ها می توان آن ها را با توجه به تولیدشان به 3 دسته ی زیر تقسیم کرد:

1.پرسی؛ شکل دهی آن به صورت پرس بوده و تولید آن توسط دستگاه رول فرمینگ انجام می شود و در نهایت محصول نهایی به شکل U در می آید.

2.فابریک؛ از همان ابتدای کار به همان شکل U بوده؛ اما با زاویه های داخلی تیز و قائم تولید می شود.

3.نورد گرم و سرد؛ محصول گالوانیزه بوده که در آن آلیاژ هایی مثل فولاد و روی به کار رفته و این امر موجب افزایش عمر آن ها می شود. مقدار به کارگیری آلیاژهای مختلف، در تعیین قیمت و وزن ناودانی موثر هستند و تولید آن از طریق نورد گرم و سرد (Hot and cold roll) انجام می گیرد.

ناودانی از نظر کاربرد

ناودانی‌ها از نظر کاربرد به دو صورت U و C تعریف می شوند.ناودانی‌ها شکل ظاهری خاصی دارند همین امر موجب شده تا از آن‌ها به عنوان ساختار برتر در پروژه‌های ساخت‌و ساز استفاده نمایند و به عنوان پایه و قاب مورد استفاده قرار گیرند. 

ناودانی در موارد زیر بسیار مورد استفاده قرار می گیرد

1.چارچوب

2.تشکیلات دریایی

3.تجهیزات ساخت‌وساز

4.اسکلت کامیون

5.ماشین آلات

6.صنعت ساختمان سازی

و…

ناودانی اروپایی و یا UNP

این نوع ناودانی از دیگر انواع ناودانی ها سنگین تر است. از این نوع ناودانی در پروژه های سنگین و بزرگ استفاده می شود.و دلیل سنگین بودن آن ضخامت بیشتر نسبت به سایر ناودانی ها دارد.

کارایی و کاربرد ناودانی اروپایی

همان ‌گونه که در قسمت بالا اشاره شد این نوع ناودانی به دلیل  وزن سنگین در پروژه‌های خاصی از آن استفاده می شود که به برخی از این موارد اشاره می‌نماییم:

1.باد بندها به شکل جفت یا تکی 

2.تیرها به صورت دوتایی و یا تکی  

3.ستون‌ها به شکل قوطی

4.خرپاها به شکل جفت

Translate »